У якому виді часник максимально корисний

У якому виді часник максимально корисний

Лікувальні властивості часнику відомі давно. Ефект при простудних захворюваннях, авітамінозі підтверджують медики. Часник можна виростити на присадибній ділянці, зберігати в прохолодному приміщенні декілька місяців. У продукту є  недолік - різкий неприємний запах. Через це часник намагаються не вживати перед відвідуванням публічних місць, приходом гостей.

Щоб виключити неприємний аромат, часник обсмажують на рослинній олії. Чи зберігатимуться корисні властивості? Фахівці упевнені, що оздоровчий ефект залишиться. Але термічна обробка вплине на кількість ефірних олій, необхідних для протистояння мікробам, інфекціям.

Навіщо споживати смажений часник?

По-перше, це прекрасне доповнення до інших продуктів. Часник може різноманітити меню, що складається з овочевих блюд, надати пікантний відтінок м'ясу. Дієтологи підтверджують, що після прожарення залишаються активними ферменти, що розщеплюють жир. Тому часник активно бореться із зайвою вагою, незважаючи на калорійність смаженої їжі.

Якщо включати в меню блюда з олією не хочеться, то можна віддати перевагу тушкованим овочам. Запах зникне, а кількість корисних речовин залишиться на колишньому рівні. Окрім жироспалювальних властивостей часник має здатність чистити шлунок, кишечник. Але при серйозних порушеннях краще від його вживання утриматися. Нормальне функціонування ШКТ гарантує підвищення імунітету. На рівні клітини часник протистоїть закислянню, що активізує захисні сили організму. Тіамін, що міститься в продукті, благотворно діє на нервову систему.