Скільки можна їсти часнику в день без шкоди

Скільки можна їсти часнику в день без шкоди

Недавні дослідження отримали достатню кількість даних і підтвердили, що екстракт часнику здатний впливати на види бактерій стійких до лікарських засобів.

Останні дослідження сталі відомі від італійського університету Пізи. Дослідники протестували часник проти інфекційних бактерій стафілокока, синегнойной палички(паличкоподібна бактерія) і кишкових інфекцій. Дослідження показало, що усі три види бактерій були зруйновані екстрактом часнику, який був узятий зі свіжих часникових цибулин.

Робота в цій області підтвердило ще одне недавнє дослідження. Його публікація була розміщена в Азіатсько-тихоокеанському журналі тропічної біомедицини і проведене дослідниками з Університету короля Сауда і індійського коледжу Рангасами.

У цьому дослідженні основна увага була приділена семи найбільш небезпечним бактеріям з множинною лікарською стійкістю. До них відносяться:

  • coli(кишкова паличка);
  • aureus(стафілокок);
  • aeruginosa(синегнойная паличка);
  • Enterococcus faecalis(ентерокок фекальний, входить до складу мікрофлори травного тракту);
  • Klebsiella pneumoniae(різновид паличкоподібних бактерій);
  • Proteus mirabilis(різновид анаеробних бактерії̆);
  • Enterococcus cloacae(сапрофіти, що живуть на слизовій оболонці кишечника);
  • Bacillus subtilis(сінна паличка).

Конкретні бактерії, використовувані в дослідженні це стійкі види бактерій до лікарських засобів. Деякі з бактерій, протестованих проти часнику, були стійкі більш ніж до десяти різних антибіотиків.


Часник входить в сімейство цибульних разом з луком-порою і луком-шалот. Властивості, якої також дозволяють знижувати і рівень холестерину в крові.

Про негативну дію часнику на організм людини

Дэвид Джулиус - професор нейронауки, Каліфорнійського університету США при дослідженні дій часнику дійшов висновку про його здатність уповільнювати деякі функції працездатності мозку. Це, передусім, пов'язано реакцією і увагою людини. Тому американські авіакомпанії і військові бази не рекомендують льотчикам вживати значну кількість часнику перед польотами, а їжу зі змістом часнику приймати з обережністю.

Як випливає з інтерв'ю з дослідником аллицин і інші складові часнику зв'язуються з рецепторами білку на нервових закінченнях поверхні мови і інших частин ротової порожнини. Це примушує каналу TRPA1 відкриватися, дозволяючи іонам натрію і кальцію, входити в нервові клітини. Коли це відбувається, то спинному мозку поступає електричний сигнал, а вже звідти спрямовується до центрів обробки відповідних частин головного мозку.

Кількість вживаного часнику в день

Основне використання часнику на сьогодні це кулінарія. Проте цей овоч можна назвати "національним" у деяких етнічних груп, одна з яких - євреї.  Єврейська кухня припускає велике використання часнику при приготуванні різних блюд. Цю традицію єврейський народ успадкував від єгиптян.

Однозначне надмірне вживання будь-якого продукту призводить до шкоди, наприклад, якщо часник вживати цілу цибулину за один раз, то через деякий час це може привести до гострого гастриту. Скільки людині вживати часнику в добу, в цьому кожен робить вибір самостійно залежно від місця роботи своїх особистих переваг, але з упевненістю можна сказати, що вживання двох-трьох зубків часнику за один прийом не зашкодить організму.

Дослідження в цій області тривають аж до лікування компонентами, що містяться в часнику таких хвороб як гіпертонія, ішемія і онкологія.