Місто світанку, або Ауровіль: як живеться без політики і релігії

Місто світанку, або Ауровіль: як живеться без політики і релігії

Незважаючи на свою своєрідність, унікальність і величезний туристичний попит, Ауровіль залишається загадкою для багатьох, розгадати яку часом не вдається більшості. І сьогодні ми спробуємо відкрити цю таємницю, а також познайомити вітчизняного любителя подорожей з неповторним Ауровілем, який ще зовсім недавно був безлюдною пустелею.

Статуя Свободи (Нью-Йорк, США)

Статуя Свободи (Нью-Йорк, США)

Одна з найбільш впізнаваних скульптур у всьому світі, усталений символ Нью-Йорка і, мабуть, всієї Америки взагалі, статуя Свободи займає свій постамент ось вже більше ста років. Чи сьогодні знайдеться людина, яка не має уявлення про цю скульптуру і хоча б раз не бачила її на картинках. Протягом тривалого часу статуя здобула собі популярність, як уособлення демократії, свободи, західного способу життя. Жінка в мантії і короні, яка стискає в піднятій руці факел, а в іншій - скрижаль, знаменита по всьому світу.

Місто Шеньчжень - економічна міць сучасної КНР (Китай)

Місто Шеньчжень - економічна міць сучасної КНР (Китай)

Стрімкий розвиток промисловості та економіки Китаю можна на власні очі спостерігати на вулицях і площах Шеньчженя, що лежить в дельті Перлової річки неподалік від узбережжя Південно-Китайського моря, в південній провінції Гуандун. Багато хто називає це місто китайською силіконовою долиною, і воно явно заслуговує подібного найменування, адже тут зосереджена неабияка частина виробництва електроніки, виробленої як для внутрішнього споживання, так і на експорт в інші країни. Багато фірм, зайнятих у сфері високих технологій, мають свої штаб-квартири в Шеньчжені.

Альбасете - місто ножів (Іспанія)

Альбасете - місто ножів (Іспанія)

Містечко Альбасете лежить в глибині Піренейського півострова, і дістатися до нього можна за пару годин, якщо виїхати на поїзді з Валенсії. Станція Альбасете далеко не найбільша в Іспанії, і мандрівник, який не знає про це місто, може запросто проїхати повз, хоча місто, безсумнівно, заслуговує відвідування. Справа в тому, що, крім наявності цікавих місць і визначних пам 'яток, протягом століть він був центром виготовлення ножів, і звідси вони розходилися як по всій Іспанії, так і далеко за її межі. Збереглося це ремесло і сьогодні, і власники численних майстерень і лавочок раді кожному відвідувачу.

Маріанська безодня

Маріанська безодня

 Найглибша у світі западина - це Маріанський жолоб, довжина якого становить 10994 метри. Знаходиться він в Тихому океані, між Східною Азією і Австралією. Відкрили це унікальне диво в далекому 1875 році, коли за допомогою спеціального лота на корвет Челленджер встановили рекордну підводну глибину. Звичайно ж, в той час дані були не зовсім точні через технічні труднощі - всього лише 8184 метра, після чого експедиція на однойменному кораблі в 1951 році за допомогою ехолота встановила новий вимір - 10863 метра.