Як зберегти правильну осанку, працюючи за комп'ютером

Як зберегти правильну осанку, працюючи за комп'ютером

Те, що робота за комп'ютером погано позначається на осанці — безперечний факт. Якщо через пару років ви не хочете заробити сколіоз, то рекомендуємо дізнатися, як зберегти хорошу осанку, проводячи багато часу за комп'ютером. В-первую черга, лікарі радять вибрати правильне місце для роботи — воно має бути не лише зручним і комфортним, але таким, що ще і відповідає вашому зростанню. Так само важливу роль у збереженні осанки грають і фізичні вправи на спину. Усе це в сукупності дозволить хоч цілодобово сидіти за комп'ютером без шкоди для свого здоров'я. Що ж конкретно рекомендують лікарі?

 

Вибираємо правильне робоче місце

Крісло повинне підходити по зростанню. Особливо уважним до вибору крісла для роботи слід бути високим людям. Якщо ваше зростання більше 190 см, то висота сидіння має бути не менше 50 см, а висота спинки не має бути менше 75 см Спинка крісла обов'язково повинна мати вигин, що повторює вигин хребта.

Стіл. Висота столу також повинна відповідати зростанню. Якщо ви поклали лікті на стіл, ваша спина не повинна відриватися від спинки крісла, а плечі не не повинні підводитися або опускатися — таке положення за комп'ютерним столом буде правильним і збереже здоров'я вашого хребта.

Положення монітора. Монітор має бути розташований на рівні ваших очей або трохи нижче. При роботі за комп'ютером, ваша голова не повинна знаходитися в підведеному або опущеному положенні.


Як правильно сидіти за комп'ютерним столом

Дуже часто, занурившись в роботу, ми навіть не помічаємо в якій позі сидимо. Неправильне положення за столом нерідко призводить до болів в спині, шиї і суглобах.

Сидячи в кріслі, не треба відкидатися назад. Чим ближче до столу ви сидите, тим краще. Важливо, щоб лікті знаходилися на столі, а руки в ліктьових суглобах були зігнуті під 90 градусів. При цьому шия і голова повинні знаходитися на одній лінії. Стегна мають бути паралельні підлозі, а стопи рекомендується ставити рівно на підлогу. Тоді навантаження на хребет буде незначним, і ви зможете зберегти здорову осанку.

Вправи для збереження правильної осанки

Час за комп'ютером летить непомітно, тому дуже важливо робити перерви в роботі, вставати з робочого місця і рухатися як мінімум раз в дві години, а краще раз на годину.

Не забувайте влаштовувати собі короткі перерви, приміром, для того, щоб зробити собі каву або чай. Під час цієї перерви можна зробити невелику розминку, яка допоможе розслабити м'язи і зніме напругу.

  • Зчепіть руки за спиною в замок, бажано, як можна вище і протримаєте їх в такому положенні декілька секунд.
  • Сидячи в кріслі, зведіть лопатки разом, руки при це покладіть на підлокітники або опустіть і розслабте. Напружте м'язи живота і спини, голову покладете на спинку крісла. Протримайтеся в такому положенні впродовж 30 секунд.
  • У положенні стоячи, з'єднаєте п'яти разом, шкарпетки нарізно, напружте м'язи ніг, руки підніміть вгору і повільно підтягніться, відриваючи п'яти від підлоги.
  • Сидячи в кріслі, здійснюйте кругові рухи плечима. Бажано зробити цю вправу 10-15 разів.

Найголовніше, не лінуватися і не забувати робити перерви. Для більшої мотивації, можна підключити своїх колег до зайняття, пояснивши їм необхідність фізичної розминки на роботі.