Як поводяться люди, які в дитинстві були піддані насильству

Як поводяться люди, які в дитинстві були піддані насильству

Згідно із статистикою, кожна четверта дитина піддається насильству. Це може бути фізичне, емоційне або сексуальне насильство як в сім'ї, так і в школі, наприклад. Найруйнівнішим є те, що в цей період життя, а саме в дитинстві, мозок розвивається дуже активно, вбираючи як губка інформацію із зовнішнього світу, а значить насильство впливає на його розвиток і надалі. Те, що людина переживає в дитинстві, є основою того, яким він стане в майбутньому в дорослому віці. Отже, як же зараз поводяться дорослі, які в дитинстві були піддані насильству? До речі, зверніть увагу на людей, що оточують вас!


1. Вони зазнають труднощі в спілкуванні. Постійний стрес, в якому перебуває дитина, може уразити область мозку, відповідальну за комунікації в соціумі. В результаті, будучи вже дорослою людиною, у нього виникають великі труднощі при взаємодії з оточенням.

2. У них погана навчана. Насильство на будь-якому етапі життя погіршує концентрацію уваги. Діти, які піддаються психологічному насильству з боку, припустимо, своїх же однолітків, починають відставати в інтелектуальному розвитку. У дорослих, між іншим, також спостерігається ця тенденція.

3. Вони бояться близькості. Психологічне насильство - це найжорстокіше, що може статися з дитиною. Він ніколи не випробує почуття прийняття цього вчинку, не відчує любові і не отримає належної уваги і виховання від батьків. А ставши дорослим, він не знатиме, як прийняти любов і увагу від іншої людини, і як правильно поступити: залишитися з ним або жорстко відштовхнути.

4. Вони поводяться занадто імпульсивно. Діти, що пройшли через насильство і психологічні травми, знаходяться в стані постійного збудження і в страху. Якщо це не пропрацювати з психологом, то доросла людина випробовуватиме те ж саме, що значно погіршить якість його життя.


5. Вони страждають від депресії і тривожності. Недивно, що ті, хто піддався насильству в ранньому віці, борються з психічними і психологічними проблемами в дорослому житті. Депресія і тривожність є двома найбільш поширеними станами. Шанси на появу цих станів у дорослих значно зростають, якщо в дитинстві вони піддавалися насильству, знущанням або приниженню.

6. Вони погано контролюють емоції. Діти вчаться інтерпретувати емоції, передусім, за допомогою слів і жестів. Вони допомагають дитині зрозуміти свої почуття, навчитися управляти страхами, приймати і опрацьовувати негативні емоції і розвивати стрессоустойчивость. Без здатності адекватно інтерпретувати свої емоції доросла людина ніколи не навчиться правильно їх контролювати.

7. Вони занадто агресивні. Дорослі, що піддалися насильству в ранньому віці, найчастіше переступають закон і скоюють дуже жорстокі злочини, а також вживають наркотики і алкоголь. У них відсутній Емпатия, і вони в основному холодні, безЕмоциональны і байдужі до людей.