Як швидко прийняти правильне рішення

Як швидко прийняти правильне рішення

Іноді доля ставить нас перед важливим вибором, що майже завжди застає зненацька непідготовлену людину. Проте є методики, які допоможуть прийняти рішення максимально об'єктивно.

Коли вас ставлять перед вибором і коли на ухвалення рішення відведено трохи часу, краще не керуватися інтуїцією. Необдумані кроки приносять більше негативу, ніж рішення, які були прийняті зважено. Саме тому не забувайте про логіку навіть в найскрутніші хвилини життя — така психологія успіху.

Квадрат Декарта

Суть цього просто методу абсолютно прозора. Необхідно відповісти усього лише на 4 питання. Цей метод працює, тому що ми розглядаємо одну і ту ж ситуацію з 4 різних точок зору, і це дозволяє прийняти правильне рішення на основі отриманих виведень.

Змоделюємо ситуацію: припустимо, у вас є робота, яка приносить стабільний і хороший доход, але вона вам абсолютно не підходить. Ви постійно терпите жахливого боса і сильно втомлюєтеся. Одного прекрасного дня вам поступає пропозиція про роботу із зарплатою гідною, але набагато меншою. Це робота вашої мрії, на якій є можливість кар'єрного зростання.

Отже, вам треба відповісти на 4 питання, зображених на схемі, а потім оцінити усі плюси і мінуси. Цей метод дуже добре показує те, коштує овчинка вироблення або ні.


Питання перше: що буде, якщо це станеться? Якщо ви поміняєте роботу на ту, яка вам подобатиметься, ви втратите частину грошового прибутку, але будете завжди у хорошому настрої.

Питання друге: що буде, якщо це не станеться? Все залишиться стабільним, включаючи зарплату.

Питання третє: чого НЕ буде, якщо це станеться? Не буде такої хорошої зарплати і проблем із здоров'ям. Не буде поганого настрою.

Питання четверте: чого НЕ буде, якщо це НЕ станеться? Якщо все залишиться на своїх місцях, то не буде того ж здоров'я, настрою і радості життя.

Об'єктивність методу полягає в його багатогранному підході і геніальній простоті. Якщо для вас важливі гроші, то залишайтеся на старій роботі, але якщо важливіше відчуття себе у цьому світі, то сміливо кидайте її. Цей метод не дає чітку відповідь, він просто розплющує очі на те, що відбувається.

Метод ефективної оцінки

Візьміть листок паперу і ручку. Розділіть його на дві частини — ліворуч у вас буде ситуація початкова, а справа можлива.

Ситуація: треба купити машину. Одна дорога, якісна з великою гарантією, а інша дешева, трохи менш надійна, але з майже такою ж гарантією.


Ліворуч у нас дорога машина, а справа дешева. Спочатку ми під кожним вибором(їх, до речі може бути не лише два, але і більше) пишемо плюси, оцінюючи кожного з них по 100 - або 10-бальній шкалі. Після цього проробляємо те ж саме з мінусами.

Коли все готово, складаємо мінуси і плюси кожної окремої ситуації і дивимося, де вийшло більше. Цей метод допомагає в основному там, де можливих ситуацій розвитку подій багато.

Ми бажаємо вам прийняття тільки тільки вірних рішень. Будьте щасливі і довіряйте логіці. Психологія успіху проста — це об'єктивне зважування усіх за і проти.