Ви чуєте крики огірка і ридання патисона?...

Ви чуєте крики огірка і ридання патисона?...

…Розкаяння за поїдання тварин — це вирощена людьми в собі фікція.


Усі види живих істот в природі розмножуються з величезним запасом. Риби несуть мильони ікринок, щоб вижила сотня мальків, з яких 97 з'їдять хижаки. І так далі. Усе життя білкових істот — це поїдання когось кимось, так задумано природою. Ніякої трагедії в наявності харчових ланцюжків природа не бачить: харчові ланцюжки працюють, та ще і природний відбір відбувається. Жодна індичка не кінчає з собою через те, що її яйця з'їв ягуар. Несе нові. Жодна риба ще не втопилася з горя, бачачи, як ікру поїдає її побратим. І тільки ми ллємо сльози над кожною свинкою, яку самі ж і виростили?

Що стосується природних ресурсів, то хтось нещодавно приводив прекрасний підрахунок, з якого видно, що на вегана ресурсів йде значно більше. Розшукувати ту статтю і давати посилання не буду — фанатикам все одно не допоможе, їх нічим не переконати, скандалістам не хочу давати грунти для відведення дискусії убік "а автор тієї статті сам дурень, окуляри надів", — а що прагнуть до істинного знання і самі знайдуть. Переказую коротко своїми словами: корови, кури і свинки перетворюють те, що ми не їмо — в те, що ми їмо. Тому що у корови — чотири шлунки, наприклад. А у вегетаріанця скільки?

Ось тому вегетаріанцеві ні сіно, ні солома, ні силос і бадилля не годяться — йому потрібний ніжний салат, горіхи, ягоди і т. д., — те, що займає велику площу і вимагає більше відходу, більше трудовитрат, більше енергії і палива для вирощування, добрив і всякого такого. Причому усього цього потрібно багато — їжа-то малокалорійна, та ще вони хочуть увесь час свіжозірване. Чому площі під посів і сади збільшуються багаторазово, та саме воно не росте — потрібно обробляти. Екологія страждає неймовірно!

І взагалі "британські учені" довели, що рослини теж відчувають і запам'ятовують! Ось і Школа Життя осторонь не залишилася — нагадала нам про страшні факти. Рослини відчувають біль і страх, більше того — вони можуть читати думки людей. І якщо ви наближаєтеся до огірка з наміром його зірвати і з'їсти — він в жаху кричить і волає. (Як відчувають рослини, або Про що кричав огірок?).


Більше того, рослини мають пам'ять, вони спілкуються один з одним(шляхом виділення особливих речовин) — і наближення до грядки того, хто вже якось зірвав їх зеленого побратима, вони зустрічають дружними криками жаху. Не вірите — читайте статтю, там конкретно вказано, хто і де робив досліди. Наука-с, з "британськими ученими" не посперечаєшся.

А тепер уявимо, як бідні огірки здригаються від жаху, коли до них їде страшний комбайн! Мало того — люди ж не хочуть поїдати старі, жовті огірки — подавай їм малих детушек! Які хвилі жаху накопичує в собі копана картопля? А помідори, які везуть для переробки на томатний сік? Це ж суцільний трилер!

Якщо вдуматися, то виходить, що рослини навіть розумніше за тварин — тому що кури на птахофермі або свинки в хліву по-перше, не читають думок вбивці, що наближається, а по-друге, не пам'ятають, що ось цей тип учора поніс і зарізав їх подругу, і довірливо збігаються до роздачі кормів, хрюкають, коли їм чешуть спинку і взагалі ходять по стежині лих, не передбачаючи від цього абсолютно ніяких наслідків. Не те рослини — в дослідах філодендрон і бегонія надовго запам'ятовують своїх мучителів і лякаються кожного разу, як їх побачать.

Але рослини, на відміну від тварини, НАВІТЬ НЕ МОЖУТЬ ВТЕКТИ або укусити! Вони безсило дивляться, як страшна волохата рука зриває побратимів і наближається до них. Виходить, що жахливі мясоеди з'їдають хоч і убитих, але все таки до того курочок, що цілком безтурботно жили на дворі, і свинок і пасторальних баранчиків, що паслися на травичці, — а вегетаріанці поїдають змучені жахом рослини, які в повній свідомості здригаються і мучаться усе своє дуже свідоме життя?!

Так чим вони краще нас, ці садисти, що п'ють кров бідних беззахисних помідорів?! Представляєте, скільки негативної "енергетики"(слово "енергія" міцно замінилося в масовій свідомості на "энергеТИКУ", так само як замість простого слова "центр" тепер кожен телеграфіст вживає красивий "епіцентр", нітрохи не цікавлячись тим, що це слово взагалі означає) — уявляєте, скільки цієї самої "негативної"(нижче нуля, чи що?) "енергетики" накопичують рослини за час вегетації і дозрівання? Це ж просто концентроване страждання!

І не потрібно ось цього святенницького міркування, що "древні люди про це знали і вибачалися перед кожним зірваним гарбузом" — легше, чи що, бідному зарізаному гарбузу від ваших вибачень? Ну так і перед свинею можна вибачитися — чого тоді міркувати про кривавих мясоедов. Істинний гуманіст взагалі повинен живитися тільки фруктами, що вже впали, да і то без черв'ячків.

Пам'ятається, за радянських часів постійно виникали теорії про шкідливість різних продуктів харчування. То м'ясо оголошували шкідливим, то яйця суцільний холестерин, то вершкове масло шкодить посудинам, то молоко не засвоюється. Залежно від того, яка галузь народного господарства провалила усі плани з особливо гучним тріском. Найкориснішим назавжди було оголошено "сонце, повітря і воду" — мабуть, єдині речі, які радянська влада не зуміла перетворити на гострий дефіцит.


Адже якщо вдуматися, то вегетаріанські міркування можна логічно продовжити — в цілях буддійського неубиения ніяких вразливих огірків і ридаючих кавунів було б славне відростити у нас хлорофіл, і справді живитися "сонцем, повітрям і водою". Говорять, є вже і такі фанатики — секта сонячного живлення. Хороші люди, гуманні. Тільки живуть недовго.