10 відомих людей з дивними звичками

10 відомих людей з дивними звичками

Люди, які добилися значних успіхів в тій або іншій сфері діяльності, викликають у оточення захоплення, будять бажання наслідувати або хоч би йти схожим шляхом, щоб отримати аналогічний результат. З психологічної точки зору це не зовсім вірно. Кожна особа — це "коктейль" з рис вдачі, темпераменту, комплексів, досвіду і інших чинників, які і зумовлюють те, як ми живемо. Ми схильні ідеалізувати успішних людей. Вони здаються нам деякими небожителями, що відкрили вічну таємницю. Але, якщо вивчити їх біографії, виявиться, що вони не лише не ідеальні, але і мають (чи мали) дивні звички, які нам можуть здатися нераціональними або шкідливими. Але дивовижним чином ці дивності сприяють натхненню на творчість і тримають успішних людей в тонусі. Які особи відомі незвичайними пристрастями?


2. Томас Едісон

Учений упродовж усього свого професійного життя був одержимий ідеєю вивільнення більшої кількості часу для роботи. На його думку, сон віднімає у людини дорогоцінні години, які можна провести більше продуктивно. Тому він віддавав перевагу над традиційним нічним сном декільком сеансам легкої дрімоти протягом доби. І в цілому не приділяв сну більше 5 годин.

3. Зигмунд Фрейд

Ось вже чиї дивні звички ніяк не можна назвати здоровими, так це засновника психоаналізу. Проте відомий теоретик і практик світової психології знаходив в тютюні, а згодом і в кокаїні глибинний сенс, вважаючи, що ці речовини стимулюють його мозкову діяльність і підтримують в доброму настрої.


4. Оноре де Бальзак

Продуктивним безсонням, як і Томас Едісон, страждав і знаменитий класик французької літератури. Щоб менше спати і більше писати, він ввів в число своїх звичок вживання неймовірної кількості кавою - до 50 чашок в добу.

5. Ангела Меркель

Глава уряду Німеччини, один з успішних політиків сучасності, здавалося б, ні чого не потребує. Проте у неї є дивна пристрасть купувати речі і навіть продукти про запас. Психологи припускають, що ця спадщина східногерманського минулого, коли товари першої необхідності були в дефіциті.

6. Малкольм Тернбулл

Серйозний на вигляд бізнесмен і політик, знаходячись на посту австралійського прем'єр-міністра, завів собі досить незвичайне хобі. Він веде блог з коментарями до того, що відбувається в керівництві країни з позиції свого пса.

7. Біл Гейтс


Один з найбагатших і успішніших представників IT- індустрії теж має свої дивні звички. Біл неймовірно любить розгойдуватися в кріслі і стрибати на батуті. Він стверджує, що це допомагає йому швидше думати, концентруватися і ефективніше приймати рішення.

8. Джек Ма

Один з найбагатших людей Китаю Джек Ма прославився завдяки створенню онлайн-сервісу Alibaba. Тепер, здавалося б, він може живитися смачно і різноманітно, як тільки побажає. Але улюбленим його блюдом була і залишається локшина швидкого приготування, порцію якої він вживає щодня упродовж багатьох років.

9. Марк Цукерберг

Молодий і креативний творець соціальної мережі Facebook є тим, на кого рівняються багато людей, тільки початкуючих шлях в індустрії комп'ютерних технологій. Але тільки не в тому, що стосується моди. Маючи багатомільярдний стан, Цукерберг продовжує роками носити один і той же простий і навіть непоказний одяг. Він стверджує, що йому ніколи підбирати гардероб.

10. Есиро Накамацу

Цей японський винахідник, автор більше трьох тисяч патентів упродовж свого життя не раз у прямому розумінні грав із смертю. Він стверджував, що своїм успіхом він зобов'язаний глибоководним зануренням під воду з доведенням мозку до кисневого голодування. Саме у такому стані, буквально в п'яти секундах до смерті, і приходять найгеніальніші ідеї.