На підводних розкопках палацу Клеопатри Клеопатра - остання цариця Єгипту

На підводних розкопках палацу Клеопатри Клеопатра - остання цариця Єгипту

Археологи під керівництвом Франка Годдио виявили в 1996 році під водою у Східної Гавані Александрії храми і палаци міста, в якому жила остання грекоговорящая цариця з роду Птолемеїв. Більшість артефактів покрита осадовими породами, які і захищають їх від дії солоної води. Тільки завдяки сучасним технологіям і топографічним дослідженням археологам вдалося дістатися до дна і проводити розкопки.


Зараз археологи проводять розкопки на одному з найбагатіших на знахідки підводних майданчиків. На поверхню виходять артефакти останньої династії, що правила до захоплення Єгипту римлянами в 30 році до нашої ери. Дослідження місцевості підтверджує описи палаців і храмів, залишені грецькими географами більше двох тисячоліть тому. Під водою археологи виявили монети, предмети щоденного користування, величезні гранітні статуї, храми і палаци.

За словами самого Годдио, це унікальне місце у світі. Знахідки будуть виставлені в Інституті Франкліна у Філадельфії в ході виставки, названої Клеопатра: у пошуках останньої цариці Єгипту. Ашраф Абдель-Раоуф говорить, що все збереглося в тому вигляді, в якому було до затоплення.

Цього тижня аквалангісти досліджували палац і храмовий комплекс, де Клеопатра спокусила Марка Антонія. Побачили вони і Тимониум, куди збирався перебратися Марк Антоній, але покінчив життя самогубством до закінчення його будівництва.

Виявили археологи і величезну кам'яну голову, яку вважають статуєю Цезариона, сина Клеопатри і Юлія Цезаря, і двох сфінксів, на одному з яких імовірно зображений батько цариці - Птолемей XII. Аквалангісти сфотографували руїни храму Изиди недалеко від палацу Клеопатри. Знайшли вони величезний блок з кварциту з рельєфним зображенням фараона. Якщо вірити напису, то це Мережі I, батько Рамсеса II.


Вже на палубі археологи розклали свої знахідки: завезену в Єгипет кераміку, їх місцеві копії, статуетки фараонів, бронзові ритуальні кубки, амулети, і дешеві посудини, які бідняки присвячували богам. Усі предмети були у відмінному стані.

Годдио додав, що це місце - відкритий майданчик для археологів.