Як і коли розповісти про вагітність мами первістку, іншим дітям у сім 'ї: готуємо, граючи, поради

Як і коли розповісти про вагітність мами первістку, іншим дітям у сім 'ї: готуємо, граючи, поради

Якщо ви не знаєте як і коли розповісти про вагітність своєму первістку або іншим дітям у сім 'ї, тоді читайте цю статтю. У ній багато корисних порад.


Жінка, дізнавшись про другу вагітність, починає замислюватися, як правильно розповісти про становище своєму первістку. Звичайно, якщо дитина вже доросла, то проблем з цим не виникне. Однак з малюком дошкільного віку або учнем молодших класів потрібно буде багато чого обговорити. Як це зробити правильно? Читайте корисні поради нижче.

    Коли, на якому терміні можна розповідати про другу вагітність мами дітям, первістку: порадиКоли, на якому терміні можна розповідати про другу вагітність мами дітям?

Маленькі діти дуже важко орієнтуються в часі. Тому, дізнавшись про таку незрозумілу подію, перед крихтою виникне довге очікування, що призведе до маси різних питань, а іноді примх. Коли і на якому терміні можна розповісти про другу вагітність мами дітям, первістку? Ось поради:

 • Не варто квапити події, і розповідати малюку про вагітність з перших тижнів.
 • Щоб крихті було зрозуміло, що він скоро стане старшим братом (або сестрою), відкладіть радісні вісті до тих пір, поки вагітність не стане помітною.
 • Покращить ситуацію, якщо ви зможете зорієнтувати дитину в часі, зіставивши дату пологів з будь-якою подією, яку вона знає. Це потрібно для того, щоб малюк не томився в очікуванні дива.
 • Важливо повідомити приємну новину крихті ще в той момент, коли вже почав рости живіт. Дитині ще складно зрозуміти, що всередині мами хтось живе. Але якщо дитина побачить живіт, який збільшується, то їй буде простіше.
 • Під час повідомлення новини, не відчувайте почуття провини і не виправдовуйтеся. Не потрібно говорити, що ви народжуєте малюка, щоб старшому було з ким пограти. Ваша позиція повинна бути твердою і зрозумілою дитині.

Потрібно підібрати правильні слова, щоб ви не відчували великого хвилювання і малюку було все зрозуміло. Якщо ви будете нервувати і переживати, то і крихті буде не спокійно і у нього з 'явиться більше питань.


  Як розповісти про другу вагітність мами первістку та іншим дітям у родині правильно: порадиРозповідаємо про вагітність мами правильно: показуємо наочно на інших сім 'ях

Далі виникає питання про батьківську увагу та любов до дітей. Тому повідомити новину потрібно правильно. Як розповісти про другу вагітність мами первістку та іншим дітям у сім 'ї? Щоб діти правильно підготувалися до появи малюка, потрібно знати деякі аспекти психології дитини. Ось кілька порад:

 • Повідомляйте новину радісно, навіть якщо вас будуть турбувати якісь переживання з приводу цього. Дитина повинна бачити, що це добре.
 • Поясніть первістку, що він теж причетний до такої події, оскільки разом з ним чекаєте появи дитини, разом будете про неї піклуватися, виберіть ковдру, одяг, іграшки.
 • Сходіть в гості до друзів або родичів, у яких в сім 'ї кілька дітей. Потім, розповідаючи про новини, підкресліть, що це буде також цікаво для нього, як і в тій сім 'ї: спільні ігри, допомога мамі.
 • Протягом усього терміну вагітності, якомога частіше говорите про появу нового члена сім 'ї зі своїм старшим сином (дочкою). Гарним прикладом можуть послужити саме ті ваші близькі родичі або друзі, у яких вже двоє або більше дітей. Частіше ходіть до них в гості. Завдяки цьому, дитина зможе оцінити картину збоку.
 • Не потрібно говорити крихті про те, що його новонароджений братик (або сестричка) буде його дуже сильно любити, грати з ним. Так, ви наповните свідомість крихти порожніми обіцянками, і тоді поява малюка розчарує первістка. Адже в перші тижні після пологового будинку, новонароджений буде тільки спати, їсти і плакати.
 • Найкраще при підготовці дитини до поповнення, кажіть, що новонароджений малюк буде абсолютно безпорадним, тому крихті потрібно буде приділяти багато уваги і турботи.
 • Відразу акцентуйте увагу первістка на те, що любов до нього і ставлення ніяк не зміниться.
 • Коли ви збираєтеся йти гуляти, якомога частіше звертайте увагу первістка на зовсім маленьких діток, на те які вони крихітні, беззахисні, слабкі. Розкажіть, що вони потребують підтримки своїх батьків, а також братів і сестер.

Щоб дитина не переставала почуватися коханою і потрібною, потрібно потроху готувати її до ролі старшого брата (сестри). Для цього можна доручити йому деякі обов 'язки:

 • Щодня гуляти з мамою.
 • Ходити разом з нею по магазинах у пошуках подарунків для молодшого братика (сестрички).
 • Попросіть дитину допомогти вам зібрати речі в лікарню.
 • Після повернення з пологового будинку влаштуйте свято на честь народження крихти, але не забудьте купити подарунок і своєму первістку. Таким чином, він не буде вас ревнувати, і сумніватися у вашій любові.
 • Якомога частіше давайте йому доглядати за малюком, але робити це слід тільки під вашим наглядом.

 Так первісток відчує, що його допомога теж потрібна крихті, і зрозуміє всю відповідальність, яка до нього перейшла на правах старшого брата (сестри).

Хто повинен розповісти про вагітність дитині - батько чи мама?Розповісти про вагітність мами може як вона сама, так і батько, так і вдвох

Часто сім 'я не розуміє, як сказати дитині про поповнення. Тому може виникнути питання: хто повинен розповісти про вагітність дитині - батько чи мама? Необхідно зазначити, що буде краще, якщо таку новину повідомлять батьки разом. Почніть говорити з малюком зі слів, що хочете повідомити йому відмінну новину, що скоро народиться дитина і ви дуже щасливі.

Порада: Не потрібно після повідомлення новини питати у первістка, чи щасливий він. Дайте час, щоб прийняти і перетравити цю інформацію.

Чи варто розповідати про другу вагітність первістку, якщо вона проблемна або не можна?Про проблемну вагітність мами потрібно розповідати первістку та іншим дітям в родині обережно


Багато сімей приховують вагітність якомога довше, особливо, якщо не зовсім впевнені в благополучному результаті. Чи варто розповідати про другу вагітність первістку, якщо вона проблемна або не можна?

 Якщо ви приховуєте від оточуючих таку новину саме з цієї причини, то не варто поспішати і малюку про це говорити. Однак психологи все-таки радять поговорити з крихтою, але трохи в іншому ключі. Наприклад, ви можете сказати наступне:

 • "Я припускаю, що твій братик народиться взимку..."
 • "Ми чекаємо, що твоя сестра народиться в кінці літа"... і так далі

Якщо все-таки у мами буде викидень або інші проблеми, і вагітність закінчиться невдало, тоді не варто малюку розповідати всі деталі. Просто поясніть, що дитина не народиться і від цього вам з татом сумно.

Порада: У такий момент краще розповісти про все татові. Адже мамі це робити важче, вона може почати плакати, що призведе до смутку і сльозів дитини.

 Чи можна розповідати про вагітність первістку цікаво, оригінально: готуємо, навчаючиРозкажіть про вагітність первістку оригінально і цікаво

Від розповіді первістку про вагітність може бути багато користі. Підготуйте малюка до появи його сестри або брата, навчаючи. Завдяки такій ідеї, можна розповісти про вагітність первістку цікаво, оригінально. Дитина вже знатиме наочно, звідки беруться діти, і цей приклад набагато яскравіший і цікавіший, ніж у розвиваючих книгах. Ось кілька прикладів такого освітнього процесу:

 • Малюку буде цікаво почути від мами розповідь про те, що він також жив у неї раніше в животику і яким він був, коли народився.
 • Маленька дитина зможе вивчити місяці року, якщо ви їй розкажіть, коли чекаєте появу крихти. Наприклад, народження в серпні, а які місяці стоять попереду і йдуть за ним.
 • Дитина старшого віку буде з цікавістю розучувати вже числа, рахуючи дні до появи крихти.
 • Можна розповісти про свята. Наприклад, малюк народиться після Нового року або Дня народження старшої дитини.
 • Батькам також можна використовувати таку подію як виховний момент. Наприклад, пояснити первістку, що крихітка буде ще зовсім маленьким, і нічого не буде розуміти. Він зможе потягнути іграшку в рот і тому потрібно кожен день прибиратися і прибирати іграшки на місце.

Частіше саджайте первістка поруч і разом розмовляйте з животиком. Можна розучити якусь нову пісню або вірш, скласти казку або намалювати малюнок.

Не хочу, боюся розповідати про вагітність первістку - що робити: розповідь після УЗД, вибір імені, подарункиРозповідь про вагітність після УЗД

Можливо таке, що не хочеться повідомляти про вагітність оточуючим. Наприклад, щоб не було проблем з роботою або не всім родичам це сподобається. Відповідно, не варто говорити і первістку, так як він ще маленький і навряд чи зможе зберігати таємницю. Але все-таки доведеться сказати про вагітність дитині. Адже буде неприємно, якщо про цікаве становище мами дізнається хтось із чужих, і розкажуть малюку, так як хочеться, щоб таку новину він дізнався від мами або тата.


Порада: Ви можете розповісти первістку про майбутню подію, але акцентувавши увагу на тих людей, яким це не потрібно говорити. Це може спрацювати. Але, якщо малюк пробовтається, не лайте його.

Якщо ви не хочете або боїтеся розповідати про вагітність первістку з тієї причини, що він сприйме цю новину якось не так, то до вище описаних рекомендацій, можна додати ще кілька порад:

 • Розкажіть малюку про вагітність після походу на УЗД. Покажіть йому перше фото його майбутнього братика або сестрички. Розкажіть йому про схожість його фотографії з УЗД і другої дитини.
 • Виберіть разом з малюком ім 'я другій дитині. Це буде цікавий процес, так як первісток буде пропонувати свої варіанти - безглузді і смішні, але значущі для нього. Запропонуйте свої варіанти імен, і ви побачите, яке з них сподобається первістку.
 • Даруйте невеликі подарунки малюку з-всякого приводу, пов 'язаному з другою дитиною: після УЗД, вибору імені, пологового будинку. Це допоможе налаштувати малюка на позитив і зрозуміти, що поява другої дитини в сім 'ї - це не так вже й погано, і страшно.

Головне, не забувайте про старшого малюка і даруйте йому любов на всіх етапах життя. Так він почуватиметься захищеним і потрібним у цій родині, а отже, з любов "ю ставитиметься і до свого брата чи сестри.