Скільки днів інкубаційний період, заразність вітрянки у дітей і дорослих?

Скільки днів інкубаційний період, заразність вітрянки у дітей і дорослих?

Терміни заразності та інкубаційного періоду вітрянки у дорослих і дітей.

Вітрянка - це вірусна недуга, яка передається повітряно-крапельним шляхом. В основному зустрічається серед дитячого населення, найчастіше хворіють дітки віком від 3 до 7 років. Звичайно, захворювання зустрічається у підлітків і дорослих, проте інфікування зустрічається набагато рідше. У цій статті ми розповімо, яка тривалість інкубаційного періоду при вітрянці.  

Скільки інкубаційний період вітрянки у дітей?

В основному всіх цікавить питання, коли ж можна заразитися вітрянкою, якщо був контакт з хворою дитиною? Існує кілька основних ситуацій, в ході яких можна заразитися вітрянкою. Для зараження дитини вітрянкою необхідно, щоб частинки слини, яка містить вірус, потрапили в організм, на слизову дитину. Іншим шляхом вітрянка не переноситься. Крім того, сам вірус дуже нестійкий, і в звичайному середовищі швидко гине.

Скільки інкубаційний період вітрянки у дітей:

 • У середньому на повітрі, поза тілом людини, він живе приблизно 10 хвилин. Відповідно заразитися після контакту з посудом, або якимись предметами хворого, досить складно. Тільки, якщо є з ним з однієї ложки.
 • Звичайно, максимальний ризик з 'являється саме в дитячих навчальних, шкільних і дошкільних закладах, де діти тісно контактують один з одним.
 • Дитина може кашляти, чхати і просто розмовляти з однокласником. Якщо крапельки слини потраплять на слизові оболонки дитини, то вона зі стовідсотковою ймовірністю захворіє.   Висип

Чи хворіють вітрянкою діти до 1 року?

Існують і такі випадки, але їх вкрай мало. Це пов 'язано з тим, що до 1 року в організмі у дитини присутній материнський імунітет.

Чи хворіють вітрянкою діти до 1 року:

 • Відповідно дуже невисока ймовірність того, що дитина може захворіти. Це може статися, якщо у дитини імунодефіцит.
 • Дитина може народитися з вітрянкою, в тому випадку, якщо мати напередодні пологів заразилася хворобою.
 • Також були відзначені випадки, що відразу після інфікування матері у дитини вітрянка протікала безсимптомно, але при цьому в крові виявлялися антитіла.  Висипання

Вітрянка: період заразності у дітей

У віці після 7 років можна заразитися вітрянкою, але зробити це набагато складніше, ніж у дошкільному навчальному закладі. Школярі більш ретельно ставляться до свого здоров 'я, миють руки, стежать за гігієною, і не поспішають обмінюватися загальними предметами, зокрема посудом, або ручками.


Вітрянка, період заразності у дітей:

 • У багатьох мам виникає питання, коли можна заразитися вітрянкою? Фактично, від хворої дитини можна заразитися за один день до появи висипань, і протягом 5 днів після появи останніх бульбашок. Заразним є період, коли на тілі дитини є папули, везикули, і ранки з корочкою. 
 • Тобто до тих пір, поки на тілі дитини не з 'явилися висипання, досить складно від неї заразитися недугою. У всіх навчальних закладах встановлено карантин, якій становить 21 день. 
 • Якщо минуло вже 5 днів після появи останніх висипань, заразитися від дитини практично неможливо. Відповідно необхідно бути обережним саме в цей період.  
 • Вважається, що люди, які перехворіли вітрянкою, повторно не можуть нею заразитися. Однак є випадки, коли зустрічаються повторні епізоди зараження. Це трапляється, коли антитіл у крові знаходиться зовсім небагато, і хвороба протікала в дуже легкій формі. Відповідно імунна пам 'ять слабка, і людина може знову захворіти.  Висип у дитини

Інкубаційний період вітрянки у дорослих

Як не дивно, але вірус в організмі залишається на все життя. Повторно, як вказувалося вище, людина може захворіти, але ймовірність вкрай мала. Замість цього може проявитися інша недуга, така як опоясывающий лишай. І вітрянка, і засмучений позбавляй викликані вірусом герпесу 3 типу. У всіх, хто перехворів вітрянкою в більш зрілому віці, може виникнути опоясывающий лишай. Він ніяк не пов 'язаний з грибами, бактеріями. Це вірусна недуга, яка з 'являється на тлі інфікування вітрянкою. 

Інкубаційний період вітрянки у дорослих:

 • Максимальний період, в який людина може захворіти вітрянкою після 30 років, становить 21 день. Є навіть випадки, коли вірус був в організмі, ніяк себе не проявляв, протягом 23 днів.
 • У деяких країнах щеплення від вітрянки внесено до календаря щеплень. У нашій країні вакцину не вводять безкоштовно, і її немає в календарі. Відповідно можна прищепити дитину самостійно, але при цьому доведеться купувати вакцину за власні гроші.
 • У багатьох європейських і американських країнах ця вакцина внесена в календар, і робиться дітям у певному віці. Варто відзначити, що існують європейські країни, які проти проведення подібних щеплень. Лікарі побоюються, що всі люди, яких прищеплять від вітрянки, в літньому віці можуть хворіти на опоясуваюче позбавляємо. З 1995 року в США виникло поняття, як вітряна вечірка.
 • Здорову дитину приводили в сім 'ю з хворим малюком, для того щоб той підхопив хворобу. Це відбувалося після того, як у США ввели щеплення проти вітрянки в обов 'язковий календар. Батьки не бажали робити щеплення дітям, оскільки це були нові ліки, тому воліли, щоб малюк перехворів вітрянкою в ранньому віці. Доведено, що діти дошкільного віку, набагато легше переносять недугу, ніж дорослі та підлітки. Однак вчені відзначають, що в вакцині містяться неактивні білки вітрянки, відповідно дитина не може захворіти після введення вакцини.  Висип

Вітрянка: інкубаційний період, заразність для дітей

При бажанні придбати імунітет необхідно захворіти. Але хвороба, яка виникає в результаті інфікування і зараження від хворої дитини, може стати фатальною.

Вітрянка, інкубаційний період, заразність для дітей:

 • Звичайно, в дошкільному віці вітрянка переноситься досить спокійно, у багатьох дітей навіть не виникає температура, а висипання носять не дуже густий характер. Тобто з 'являється всього кілька папул, заповнених рідиною.
 • Загалом дитина почувається добре і бадьоро. В основному діти, хворі на вітрянку, не госпіталізуються, вони лікуються амбулаторно, тобто вдома. Але існують випадки, коли дитину все ж госпіталізують. Це необхідно, якщо сім 'я багатодітна, або захворів житель гуртожитку. У такому випадку людину змушено спеціалізують, щоб вона не заразила інших людей.
 • Якоїсь специфічної обробки предметів, шкіри і посуду не потрібно, у зв 'язку з нестійкістю вірусу поза організмом людини. Тобто цілком достатньо для профілактики частого провітрювання, і протирання столів. Обробляти предмети якимись дезінфікуючими засобами, або кварцувати кімнату не потрібно.   Температура

Заразність вітрянки у дорослих

 Вважається, що у дорослих інкубаційний період вітрянки значно довше, ніж у дітей. Це пов 'язано зі зрілістю імунітету і стійкістю організму. Саме тому необхідно, щоб дорослі якомога менше контактували з дітьми.

Заразність вітрянки у дорослих:


 • У дітей до 14 років зазвичай інкубаційний період становить 2 тижні. Це пов 'язано з тим, що діти зазвичай відразу хворіють, недуга яскраво виражена. Тобто висипання з 'являються досить швидко.
 • У дорослого навпаки, вірус може потрапляти в організм, але ніяк себе не проявляти протягом 10-14 днів. Тільки потім можуть проявлятися незначні висипання.
 • Незважаючи на невелику кількість висипань у дорослих, є інші симптоми, які обважнюють перебіг недуги. Це висока температура, сильний свербіж, запаморочення і біль.
 • Незважаючи на те, що у дітей висипань набагато більше, в цілому малюки переносять недугу добре. У людей віком до 30 років інкубаційний період становить приблизно 13-17 днів.Вітрянка

Період заразності вітрянки у дітей від хворого

Зазвичай на тривалість інкубаційного періоду впливають деякі фактори. Нижче розгляньмо найпоширеніші з них.

Від чого залежить період заразності вітрянки у дітей від хворого:

 • Концентрації вірусу, який потрапив в організм 
 • Стану здоров 'я, зокрема імунітету  
 • Обставин, за яких відбулося інфікування 

 Справа в тому, що зазвичай дитина, яка підхопила вітрянку в приміщенні, дуже швидко заражається з появою бульбашок. Якщо ж вірус був на відкритому просторі, дитина може не захворіти зовсім, або у неї буде досить тривалим прихований період, коли висипань на шкірі не буде, або з 'являться незначні прояви. Зазвичай висип з 'являється приблизно через 12-14 днів після контакту з носієм вірусу. Якщо ж через 3 тижні на тілі дитини ви не виявили жодних слідів, значить малюк не заразився.  

 На жаль, весь інкубаційний період вітрянка себе ніяк не проявляє, тобто досить інертна, латентна. Відповідно помітити недугу можна лише коли на тілі з 'являться висипання. Варто зазначити, що загалом захворювання ділиться на кілька періодів: 

 • Інкубаційний  
 • Продормальний  
 • Формування корочок  Вітрянка у дорослого

На самому початковому етапі якийсь час в людині живе вірус, але ніяк себе не проявляє. На другому етапі з 'являються висипання, а на третьому етапі ці висипання затягуються, перетворюючись на ранки з корочками. За цим періодом йде повне одужання.