Препарат Утрожестан: склад, форми випуску, показання та протипоказання, побічні дії. Як пити Утрожестан при вагітності: схема прийому, інструкція. Чи знімає Утрожестан тонус матки? Чи можна завагітніти при прийомі Утрожестана?

Препарат Утрожестан: склад, форми випуску, показання та протипоказання, побічні дії. Як пити Утрожестан при вагітності: схема прийому, інструкція. Чи знімає Утрожестан тонус матки? Чи можна завагітніти при прийомі Утрожестана?

У цій статті ми поговоримо, що являє собою препарат Утрожестан, які він має особливості, а також як його правильно застосовувати.

Зміст матеріалу


Коли жінка вагітна і у неї виникає загроза викидня, то лікарі, як правило, призначають прийом Утрожестану. При цьому, він ефективно справляється і з іншими захворюваннями жіночої репродуктивної системи. Щоб препарат мав потрібний вплив, важливо дотримуватися призначених дозувань. Давайте з вами розберемося, які вони, а також які особливості є у препарату.

Препарат Утрожестан - гормональний чи ні?Препарат Утрожестан

Найперше питання, на яке варто відповісти - чи є препарат Утрожестан гормональним? Якщо ми уважно поглянемо на склад, то можна сміливо стверджувати, що він є гормональним. Використання його здійснюється у випадках, коли в організмі спостерігається брак потрібного гормону. Це обумовлено тим, що гормони не вийде заповнити за рахунок харчування або простих вітамінів. Зробити це можна за рахунок спеціальних препаратів.

Препарат Утрожестан: склад, форми випуску

Головна особливість, яку має препарат Утрожестан - це наявність у складі гормону, отриманого з натурального середовища. Його аналоги, як правило, мають у складі синтетичні речовини і в багатьох країнах Європи їх заборонено вживати.


Головною діючою речовиною препарату є мікронізований прогестерон. Він максимально схожий з натуральним гормоном, а видобувають його з тропічної рослини Діоскорея. Ще до складу додатково додається соняшникова олія та соєвий лецитин.

Утрожестан має тільки одну форму випуску - капсули овального кольору. Всередині у них знаходиться масляна суспензія, яку організм з легкістю засвоює. Засіб проводиться в двох різних дозуваннях - по 100 мг (30 капсул в упаковці) і 200 мг (14 капсул).

Препарат Утрожестан: свідчення і протипоказання

Найголовніше призначення, яке має препарат Утрожестан - це запобігання і попередження переривання вагітності. У кожної жінки може виникнути така проблема, причому незалежно від терміну вагітності. Так що основними показаннями до прийому препарату є збереження вагітності.

Важливо врахувати, що призначатися препарат може і в ряді інших випадків. Оскільки цей препарат здатний заповнювати брак прогестерону в організмі, він застосовується при захворюваннях, коли цей гормон дуже важливий для організму.

Лікарі сходяться на думці, що Утрожестан вивчений достатньо і у нього немає будь-яких серйозних протипоказань і ускладнень. Але, незважаючи на це, у нього все ж є протипоказання, які важливо врахувати ще до початку прийому.Протипоказання

Препарат Утрожестан: побічні діїПобічні дії Утрожестана

Взагалі, препарат Утрожестан має досить мало побічних ефектів, до того ж вони виникають дуже рідко. Як правило, жінки зазначають, що виділень з вологолища стає більше. Але це пов 'язано з виходом залишків капсули. Так що потрібно обов 'язково використовувати щоденні прокладки.


Боятися цього не варто, тому що сам препарат не витікає. Все відбувається як треба. Більш того, кількість виділень збільшується і з самого вологаїща, так як вона реагує на стороннє втручання.

Якщо ж жінка перевищує дозування, призначені лікарем, то це може спровокувати передозування. Вона виражається наступними симптомами:

  • Головним болем
  • Вираженою набряком
  • Появою на шкірі вугрів і висипу

Це відбувається дуже рідко, але якщо такі явища проявляються, то потрібно зменшити дозування препарату.

Як пити Утрожестан при вагітності: схема прийому, інструкція

Препарат Утрожестан можна приймати перорально або вагінально.

Стандартне дозування становить 200 мг. Лікарі переважно призначають по дві капсули на день, по одному вранці і ввечері.

Сам по собі для вагітних засіб не небезпечний, але не забувайте про побічні ефекти. Нерідко дівчата зазначають, що після прийому кошти їх хилить у сон і вони розсіяні, а тому не варто керувати транспортом після використання засобу.

Отже, давайте розберемо схему прийому для обох способів.

  • Таблетки. Якщо приймати капсули перорально, то це знизить ризик виникнення викидня. Призначається препарат після зачаття на 10-12 тижні. Якщо є ризик мимовільного переривання вагітності, то метод може поєднуватися з вагінальним. Загалом дозування не повинно бути вище 600 мг. Після прийому, таблетку запийте склянкою води. Врахуйте, що при наявності гастриту, захворювань печінки та інших органів ЖКТ, категорично заборонено приймати препарат як таблетки.
  • Свічки. Якщо жінка схильна до тромбозів або тромбофлебітів, то Утрожестан лікар може призначити для прийому у вигляді свічок, але він буде уважно стежити за станом жінки. Якщо з 'являються нетипові виділення, то засіб відразу ж буде скасовано. Нерідко свічки використовуються при наявності проблем із зачаттям. У такому випадку використовуються вони перед сном.

До якого терміну потрібно приймати Утрожестан - скільки днів?Скільки приймати Утрожестан?

Взагалі, препарат Утрожестан можна використовувати протягом всієї вагітності. Винятком є лише останні місяці, приблизно з 34 тижні. Однак, скасовувати препарат потрібно акуратно. Як це правильно зробити ми розповімо пізніше.


Так що складно сказати скільки днів можна ставити свічки або приймати таблетки. Як правило, рішення про припинення прийому приймається лікарем.

Утрожестан - в один і той же час приймати?

Рекомендується приймати препарат Утрожестан в один і той же час. Найкраще робити це на ніч. Так, свічка не доставить дискомфорту, та й прояв деяких симптомів у вигляді сонливості і розсіяності, не турбуватиме.

Що робити, якщо забула випити на ніч Утрожестан?

Нічого страшного в тому, що пропущений один прийом Утрожестана немає. Однак, якщо це сталося, то не варто ставити відразу свічку або пити таблетку, а потім другу через якийсь час. Також не варто використовувати дві капсули одночасно, щоб виключити ризик передозування.

Чи можна приймати Утрожестан при гормональному збої?

Багатьох цікавить питання про те, чи можна приймати препарат Утрожестан при гормональному збої? По суті, засіб призначений для заповнення прогестерону. Так що, якщо є його недолік, то лікар цілком може призначити препарат. Більше того, при недостатній кількості цього гормону в організмі, можуть початися проблеми зі здоров 'ям. Це теж важливо врахувати.

 Чи можна приймати препарат Утрожестан при міомі матки?Міома матки

По суті, препарат Утрожестан не протипоказаний при міомі матки. Тож достатньо провести дослідження на онкомаркери. Коли лікар переконається, що ніякої злоякісної пухлини немає, то він може схвалити прийом Утрожестана.

Однак лікарі по-різному ставляться до того, як препарат впливає на міому. Дехто вважає, що прийом гормону призводить до зупинки зростання пухлини і навіть її деградації, тобто, зменшення. При цьому, інші медики впевнені, що при підвищенні рівня прогестерону в організмі, пухлина починає рости. У будь-якому випадку, довірити рішення слід лікарю.

Чи можливий прийом Утрожестану при ЕКО?

Коли жінка наважується на ЕКО, то її станом займається репродуктолог. Він повинен не просто успішно провести запліднення, а й створити в організмі жінки всі умови для того, щоб зародок міг там прижитися і нормально розвиватися.


Ймовірність, що лікування пройде успішно, стає значно вищою, коли жінка приймає додатково гормональні препарати. Якраз одним з найпопулярніших є Утрожестан. Він дозволяє досягти відразу кілька цілей, кожна з яких важлива. При цьому, кінцева мета одна - настання вагітності.

Як правило, препарат призначається з того моменту, як жінці вводиться ін 'єкція гонадотропного гормону. При цьому, спосіб застосування обирає лікар. В основному рекомендується саме введення в якості свічок, так як у більшості жінок з безпліддям причиною є тонкий ендометрій. Утрожестан дозволяє розслабити матку і попередити її гіпертонус, який може не просто перешкодити імплантації, а й спровокувати викидень у майбутньому.

Дозування препарату підбираються лікарем, але зазвичай вони не відрізняються від стандартної схеми.

Ендометріоз - лікування Утрожестаном: особливостіЕндометріоз

Ендометріоз - це розростання внутрішнього покриву матки, тобто ендометрія. Через це у жінки порушуються репродуктивні функції, а також менструальний цикл.

Як правило, в якості терапії захворювання використовуються гормональні засоби. Препарат Утрожестан при ендометріозі використовується зазвичай в якості лікування, але і для профілактики він також буде корисний.

Взагалі, ендометріоз відрізняється рецидивуючою течією. Так що дуже важливо при виборі терапії не просто, щоб вона була ефективна, а й безпечна, тому що приймати її потрібно тривалий час. Як ми вже говорили, Утрожестан якраз відрізняється безпекою і його можна приймати без наслідків довгий час.


Використання препарату при ендометріозі допоможе привести в норму менструальний цикл, а також усунути симптоми цього захворювання. При цьому, при ендометріозі важливо, щоб терапія була комплексна. Вибираючи оптимальну схему лікування, лікар повинен орієнтуватися на вік жінки та її репродуктивну функцію, наявність супутніх захворювань, а також перебіг самого ендометріозу.

При такому захворюванні, капсули, як правило, призначаються всередину. Найчастіше приймають їх з 16 по 25 день циклу.
Дозування встановлюється індивідуально на основі проведених досліджень. Самостійно собі препарат призначати не можна, тому що ви не можете напевно сказати, як саме протікає захворювання і в якому стані ваш організм.

Тривалість лікування в даному випадку становить не менше 6-9 місяців. Загальний термін терапії не залежить від особливостей перебігу. Враховується конкретна мета, яку планується досягти.

Чи знімає Утрожестан тонус матки?Тонус матки

Препарат Утрожестан дійсно може призначатися для зняття тонусу матки під час вагітності. Справа в тому, що він дозволяє стабілізувати скоротну функцію репродуктивного органу. Як правило, це якраз пов 'язано з нестачею гормонів в організмі.

При цьому препарат не просто знімає тонус, він не дозволяє розростатися ендометрію і стимулює вироблення секреторної функції. Це все разом дозволяє забезпечити правильний розвиток ембріона. Крім того, Утрожестан знижує прояви токсикозу, який зазвичай турбує жінок на ранніх термінах вагітності.

Чи можна займатися сексом при прийомі Утрожестана?

Взагалі, звичайно, якщо жінка приймає препарат Утрожестан, то заняття сексом для неї не заборонені. По суті, заборона може залежати від захворювання. Наприклад, при деяких з них буває боляче, тоді жінка вже сама відмовляється від близькості.

Якщо приймаються таблетки, то ніяких обмежень немає, а ось що стосується свічок, то їх краще вводити вже після статевого акту, щоб ні жінці, ні її партнеру не було дискомфортно.


Чи може тягнути живіт від Утрожестану?

Деякі жінки відзначають, що коли вони починають приймати препарат Утрожестан, то у них тягне живіт. Таке дійсно можливо, але така реакція не несе за собою ніяких страшних наслідків. Це пов 'язано з дією препарату, все ж він знаходиться біля матки і спрямований на її лікування. Наприклад, при виникненні тонусу під час вагітності, прийом Утрожестану усуває цей неприємний симптом. Відповідно, сам тонус жінка не завжди відчуває, але після введення свічки живіт тягне, так як матка розслабляється.

Чому від Утрожестану кружляє голова?

Деякі жінки відзначають, що препарат Утрожестан дає такий ефект, як запаморочення. Як правило, він виникає при прийомі засобу, як таблеток, тобто перорально. У такому випадку рекомендується використовувати препарат як свічки. Тоді від нього запаморочення не буде. Крім того, зазначається, що ефект буде значно кращим. Знову ж таки, ви повинні враховувати, що робити це можна тільки з дозволу лікаря. Більш того, він може знизити дозування.

Від Утрожестану чи підвищується температура?Температура від Утрожестану

Ще один ефект, який має препарат Утрожестан - це підвищення температури. Жінки нерідко виявляють, що після прийому чергового дозування температура тіла збільшується. Це нормальне явище, але тільки за умови, що температура знаходиться в межах 37-37,4 градусів. Ця температура ще називається "прогестероновою". Вона побічно підтверджує настання вагітності. Крім того, збільшується і базальна температура. Вона теж може трохи підрости. Однак, безпосередньо гормон на неї впливу не чинить.

Чи набирають вагу від Утрожестана?

Іноді на форумах можна побачити, як жінки стверджують, що приймаючи препарат Утрожестан, у них почала зростати вага. Насправді, вага і правда може збільшитися, але тільки це обумовлено не впливом гормону, а дисбалансом в організмі жінки. Тобто, коли жінка має гормональний збій, який відновлюється за допомогою використання Утрожестану, то почавши приходити в норму, організм додає у вазі. Те ж саме може спостерігатися і при настанні вагітності. Щоб розібратися, чи допустима ваша надбавка у вазі, важливо проконсультуватися з лікарем.

Творожисті виділення після Утрожестану - чи це нормально?

Нерідко препарат Утрожестан викликає творожисті виділення. Важливо відзначити, що вони не є нормою, особливо, якщо в них присутні крупинки або пластівці білого кольору. Нерідко такі зміни говорять про зараження грибками кандидами, а якщо простіше, то молочницею. Вона вимагає негайного лікування. Як правило, вона супроводжується зудом і почервонінням статевих органів. Крім молочниці, такі виділення можуть бути спровоковані й іншими інфекціями, наприклад, мікоплазмами і хламідіями.

Нормальним вважається стан, коли за відсутності захворювань виділення змінюють свій колір і стають трохи жовтуватими, бежевими або білими. При цьому, неяскравий рожевий або коричневатий відтінок теж є нормою, якщо немає інших симптомів. Консистенція при цьому може бути густа або слизова, а також водяниста або злегка рідка. Якщо раптом у виділень змінюється сильно колір, запах, рясність і так далі, то це вже привід для звернення до лікаря.

При прийомі Утрожестана чи можна завагітніти?Вагітність при прийомі Утрожестана

Коли жінка планує вагітність, то у неї може виникнути питання про те, чи впливає препарат Утрожестан на овуляцію, а точніше, чи не пригнічує він її.

Є думка, що Утрожестан не дозволяє дозрівати яйцеклітині. Щоб зрозуміти, чи обґрунтовані ці побоювання, спочатку треба розібратися, як препарат впливає на овуляцію.
 Справа в тому, що жіноча клітина росте за рахунок гормону фолітропіну. Коли вона повністю дозріє, то починає вироблятися інший гормон - лютеотропін. Його викид змушує фолікул лопатися і яйцеклітина звільняється. Що стосується прогестерону, то коли його занадто багато в організмі, то овуляція пригнічується.

Утрожестан, як ми вже говорили, призначається при нестачі прогестерону. Відповідно, він не впливає на овуляцію. Однак, лікар ніколи не стане його виписувати без видимих на те причин, якщо потрібно зачаття. Зазвичай для зачаття засіб виписується тільки в тому випадку, коли яєчники і надниркові виробляють недостатньо гормону і потрібно заповнити його брак.

Відповідно, ми можемо зробити висновок, що Утрожестан дійсно здатний придушити овуляцію, але тільки в тому випадку, коли застосовується він не за призначенням. Або коли жінки п 'ють його в першій фазі циклу, а не в другій, як це зазначено в інструкції. Так що, якщо після ретельного обстеження лікар призначає прийом препарату, то можна сміливо це робити.

Скільки потрібно лежати після введення Утрожестану?

Взагалі, препарат Утрожестан не вимагає того, щоб після нього лежали. Якщо ви прийняли засіб, то можете далі відправитися у своїх справах. Таблетка не дає ніякого ефекту, який міг би не дозволити проявляти активність, та й свічка не вийде назад, якщо почати займатися звичними справами.

Як правильно припиняти прийом, скасовувати Утрожестан?Як скасувати Утрожестан?

Коли препарат Утрожестан приймати вже не потрібно, то різко припинити це робити не можна. Скасування теж має здійснюватися правильно і відповідно до рекомендацій лікаря. Головне, дотримуватися порад, що стосуються дозування і термінів припинення. У кожному випадку схема скасування може відрізнятися, але загальні принципи єдині:

  • Перш за все, прийом повинен скасовуватися поступово
  • Дозування поступово зменшується. Як правило, це робиться один раз на 3-7 днів, залежно від того, що рекомендував лікар
  • Обов 'язково важливо стежити за власним станом і проявом симптомів

Особливої уваги вимагає ситуація, коли Утрожестан був призначений для запобігання мимовільного викидня. Так, якщо було призначено максимальне дозування, то його можна знизити до середньої тільки в тому випадку, коли протягом п 'яти днів не проявляється небезпечних симптомів. Мінімальну дозу можна буде приймати тільки з дозволу лікаря, коли він переконається, що загроза минула. При цьому, лікар може як залишити мінімальне дозування, так і скасувати його.

Якщо спостерігається укорочення шийки матки на терміні 16-20 тижнів, то лікування буде тривалим і із застосуванням великих дозувань. Обов 'язково процес контролюється за допомогою УЗД. При цьому, навіть якщо шийка зберігає довжину, препарат ні в якому разі скасовувати не можна. Лікар дасть рекомендації щодо скасування препарату вже після 30 тижнів. Так, до 34 тижнів поступово препарат скасовується.

Чим можна замінити Утрожестан: аналоги, ціни

Багато хто цікавиться, чи можна чимось замінити препарат Утрожестан. В даному випадку все залежить від того, які є свідчення, протипоказання, а також в чому причина підбору аналога. У будь-якому випадку, самостійно краще нічого не робити. Всі свої дії обговорюйте з лікуючим лікарем, щоб не нашкодити собі.

Отже, аналогами препарату є:Аналоги Утрожестану

Утрожестан або Дюфастон - що краще?

Дюфастон є аналогом препарату Утрожестан. Він призначається також при вагітності і станах, пов 'язаних з нестачею прогестерону в організмі. При цьому, ліки є імпортними, які пройшли чимало досліджень і випробувань.

 Застосовується Утрожестан як при плануванні вагітності, так і під час неї, якщо є ризик мимовільного викидня або невиношування плоду. До речі, він застосовується і для нормалізації циклу, і для лікування різних захворювань. При цьому він може провокувати сонливість, головний біль і іноді сонливість.

Складно сказати, який з препаратів краще. В даному випадку все індивідуально. Дюфастон випускається у вигляді таблеток і його можна застосовувати виключно перорально. Зазвичай його п 'ють 2-3 рази на день. При цьому сонливість від нього з 'являється рідко. А Утрожестан ще можна застосовувати і в якості свічок. У складі він містить природний прогестерон.

При цьому лікарі іноді на початку вагітності призначають спільний прийом цих препаратів, незважаючи на їх схожу дію.

Препарат Утрожестан: відгуки

Препарат Утрожестан активно обговорюється на жіночих форумах. При цьому, більшість виступає за те, що він дійсно ефективний. Не так багато у цього препарату поганих відгуків, оскільки він вважається безпечним. Однак, не варто забувати, що важливо приймати засіб відповідно до призначених дозувань.Відкликання 1 Відкликання 2 Відкликання 3