Пароізоляція для покрівлі: матеріали, монтаж, інструкція

Пароізоляція для покрівлі: матеріали, монтаж, інструкція

Нерідко можна почути про необхідність прокладання пароізоляції. При цьому даний шар покрівельного пирога потрібно не завжди. Розглянемо, яке його призначення, які матеріали використовуються, а також нюанси монтажу.

Нерідко можна почути про необхідність прокладання пароізоляції. При цьому даний шар покрівельного пирога потрібно не завжди. 

Для чого потрібна пароізоляція даху?

Повітря в будинку часто тепліше, ніж на вулиці. Через різницю температур утворюється конденсат, який накопичується під покрівельним покриттям. Через нього утеплювач, дерев 'яні перекриття та обрешітка починають гнити, відбувається утворення цвілі. Все це впливає на якість і довговічність даху будівлі.

Важливо не плутати пароізоляцію з гідроізоляцією. Перша захищає від внутрішнього конденсату і підвищеної вологості повітря в приміщенні, не пропускаючи пари, друга - від атмосферних опадів.

Таким чином, пароізоляція дозволяє захистити матеріали, найбільш схильні до негативного впливу вологи. Вона прокладається окремим шаром покрівельного пирога або цією властивістю може мати сам теплоізолюючий матеріал.


Матеріали для пароізоляції

Найпоширеніший і недорогий матеріал для пароізоляції - звичайна поліетиленова плівка, але вона не надає абсолютного захисту. Зустрічається плівка з армуючою сіткою. На паропроникність вона ніякого впливу не робить, зате істотно збільшує кошторис, тому досвідчені будівельники не рекомендують використовувати армовану плівку для пароізоляції даху.

На ринку можна зустріти антиконденсатну плівку. Це той самий поліетилен, що має з внутрішнього боку спеціальний ворсистий шар тканини, який абсорбується вологу. Зовні плівка з одного боку гладка, з іншого - шершава. При монтажі матеріал кріплять до утеплювача гладкою стороною.

Відмінний попитом користується ізоспан, виготовлений з поліпропіленового полотна. Матеріал недорогий, легко монтується, має тривалий термін експлуатації, одночасно використовується і для гідроізоляції. Ізоспан широко застосовується в будівництві, має кілька різновидів, залежно від призначення. Зустрічаються універсальні. Наявність фольгінованої сторони посилює теплоізоляцію даху. Тому перед покупкою важливо уточнити технічні характеристики, чи підходить він для даху.

Більш сучасний матеріал для паробар 'єра - мембрани. Це нетканий поліпропілен з полімерною плівкою. Мембрани відмінно пропускають пар, але не вологу. При монтажі такого матеріалу обов 'язково залишається вентиляційний зазор.

Монтаж пароізоляції покрівлі

Монтаж пароізоляції краще поєднувати з процесом утеплення даху. Плівка завжди вкладається на утеплювач. При горизонтальному монтажі (поперчено стропілам) плівка вкладається зверху вниз внахлест в 10-15 см. Далі плівка фіксується будівельним степлером і спеціальною стрічкою. При вертикальному монтажі стики плівок повинні припадати на обрешітку. В іншому випадку плівка може порватися незважаючи на фіксацію стрічкою. У випадку даху мансардного типу в місцях стику плівка з віконними прорізами використовуються спеціальні фартуки або стрічка.

Стики рекомендується фіксувати брусами за типом обрешітки. Товщина брусів - від 25 до 50 мм. Місця проколів саморізів обов 'язково фіксувати скотчем з алюмінієвим покриттям. Це захистить пароізоляцію від дірок і проріх, які вільно пропускатимуть водяний пар.

Натягуючи плівку, важливо уникати провисання. Загалом монтаж пароізоляції простий, хоча й потребує деякої зноровки.