Чим відрізняється будова тіла павуків і скорпіонів, відмінність скорпіонів від павуків: топ-11 основних відмінностей

Чим відрізняється будова тіла павуків і скорпіонів, відмінність скорпіонів від павуків: топ-11 основних відмінностей

Рідко хто розмірковує про те, наскільки різноманітна наша природа, ми прийшли в цей світ, коли його вже населяла величезна кількість всіляких представників світу фауни, і тому для нас всі ці живі істоти здаються настільки буденними, що не викликають подиву. А ви тільки уявіть собі, скільки тисячоліть знадобилося природі для того, щоб у процесі еволюції виникли павукоподібні!


І всі вони такі різноликі, що часом непосвяченим людям навіть і в голову не приходить, що відносяться вони до одного і того класу - як, наприклад, павуки і скорпіони. Ви будете здивовані, але при всій своїй зовнішній несхожості скорпіони також відносяться до класу павукоподібних, як і звичайні павучки, які попадаються нам на очі суцільно і поруч.

У чому відмінність скорпіонів від павуків?Скорпіони також павукоподібні

 • Павуки більш примітивні. У даному класі існує чимало окремих загонів, які відрізняються між собою будовою своїх тел. Абсолютно у всіх павукоподібних відсутні вусики і черевні кінцівки, зате завдяки своїм шести парам ніжок (чотири з них - ходильні) вони можуть швидко пересуватися. Тільця у павуків досить примітивні, що складаються з головогруді і черевця. А ось скорпіони більш просунулися в розвитку, ніж їх найближчі сородичі: їх тіла складаються з головогруді, переднебрюшья і задньобрюшжя.Будова тіла
 • Павуки більш беззахисні. Скорпіон, немов у броню, закутий міцним хітиновим панцирем - йому вороги не страшні. Павук же, навіть найбільш отруйний, позбавлений цього потужного засобу захисту від зазіхачів на його життя.
 • Скорпіони мають хвіст, жало і клешні. Якщо поставити поруч скорпіона і річкового раку, то можна було б подумати, що саме вони, а ніяк не павуки їх найближчі родичі - настільки схожа будова їх тел. Скорпіон так само заправськи володіє своїми клешнями як рак, і вони мають таку ж диспропорцію між цими загрозливими кінцівками і всім іншим тілом. Скорпіон має хвіст, його кінчику знаходиться ще один засіб захисту і нападу - жало, яке вінчає останній черевний сегмент. У капсулі, що має грушевидну форму, виробляється отрута, за допомогою якої ці членистоногі розправляються зі своїми жертвами. У павуків же немає ні хвоста, ні жала, ні клешнів, і тому вони більш беззахисні.Скорпіончики
 • Павуки більш зрячі. Незважаючи на те, що у павукоподібних чимало очей (у різних видів павуків і скорпіонів їх може бути різна кількість - від 2 до 12), всі вони не можуть похвалитися відмінним зором. Але все-таки павуки бачать краще. Вони здатні розрізнити предмет на відстані 30 см, тоді як скорпіони ще більш "короткозорі". Діапазон їх огляду всього-на-всього 2-3 см. Місце розташування очей у павуків - головогрудний щит, який являє собою дві дуги. Два найбільші очі скорпіона розташовані в центральній частині головгруді, інші - на бічних її частинах, і вони так і називаються - "бокові".
 • Павуків зазвичай можна відразу визначити за статевою ознакою. Як правило, у їх самок розміри тіла набагато більші, ніж у самців, і до того ж забарвлення останніх більш ярок. На їхніх педипальпах розташовуються довгі цибулини, за допомогою яких самці запліднюють своїх самок. Зовсім інша картина зі скорпіонами. Там навіть не кожен досвідчений зоолог зможе відразу ж визначити, хто саме перед ним - хлопчик чи дівчинка. Вони відрізняються тільки тим, що самки мають обсяг свого тільця трохи більший порівняно з їх статевими партнерами.Будова скорпіона
 • Абсолютно всі павукоподібні роздільнополі, але якщо павучихи відкладають яйця, то мами-скорпіони відносяться до загону живороджуючих.
 • Відмінність скорпіонів від павуків і в тому, що скорпіони з віком все більш темніють. Їх забарвлення може бути різним (на це впливає середовище проживання): пісочно-жовтої, бурої, чорної, сірої, фіолетової, помаранчевої, зеленої. Є навіть скорпіони, у яких абсолютно прозорі тільця. Але їх колірна гамма рівномірна, без всяких візерунків яскравих забарвлень, як це часто буває у павуків.
 • У процесі еволюції павуки видозмінили черевні кінцівки в павутинні бородавки. За допомогою секрету цих залоз павук і створює свої "шедеври ткацького мистецтва" - тенету для своїх жертв. І, до речі, в них є липкі (для жертв) і не липкі нитки (для самого себе) нитки. Скорпіони ж не вміють ткати ниток.Скорпіони не можуть плести таких ниток
 • Волоскам, розташованим на черевці скорпіонів, відведено одну з головних ролей - це органи зобов 'язання, за допомогою яких вони вловлюють найменші вібрації потенційних жертв. У павуків же таку роль виконують також волоски, але розташовані вони у них по всьому тілу, що допомагає їм дуже швидко реагувати і буквально "мчати" по павутині до свого поки ще живого "обіду".
 • Здавалося б, що саме скорпіонам належить "пальмова гілка" за розмірами свого тіла серед павукоподібних. Аж ніяк. Якщо у деяких скорпіонів довжина тіла сягає 20 см, то павук-птахоїд може виявитися навіть довшим за скорпіон.
 • Павуки дихають трахеями або трахеями і легеневими мішками одночасно. Скорпіони - тільки легеневими мішками. Колись в процесі еволюції їх предки освоювали наземний спосіб життя, і тоді їх черевні кінцівки як би "вражалися" в їх тільця - так і з 'явилися у них легеневі мішки.

Радимо дізнатися, чим відрізняється:

 • Лобстер від омара, краба, раку, лангуста
 • Рафінована олія від нерафінованої
 • Готель від мотелю, готелі, пансіонату
 • Молитва від змови, моління, благання
 • Матовий топ від вельветового, сатинового, велюрового