Чи робити ремонт «малогабаритки» з дизайнером?

Чи робити ремонт «малогабаритки» з дизайнером?

Чому «дизайнеру видніше»? З Для чого необхідно звертатися до дизайнера? І чи потрібен дизайн-проект для типового житла? Що може зробити дизайнер інтер'єру, з чим не впорається власник малогабаритної квартири або хороший виконроб?


«Низи не можуть, верхи - не хочуть»?

Ситуація навколо ремонту малогабаритних квартир в будинках типових серій, м'яко кажучи, дивна: спостерігається масове і взаємне небажання співпрацювати. Якщо залишити за дужками тих, хто не може дозволити собі професійний дизайн-проект, то власники типових квартир діляться на тих, хто «вірить в дизайнерів», і тих, хто не розуміє, навіщо потрібен дизайн квартири, і люто заперечує навіть сенс його послуг.

Деякі професіонали відповідають взаємністю: чи не зв'язуються з ремонтом квартир типових серій з малим бюджетом: «тісно і нудно», ніде розвернутися. А жителів спальних мікрорайонів відправляють в умовну ІКЕА. Або готові проконсультувати по одному конкретному питанню (розстановка меблів, план електрики, розкладка матеріалів). Мовляв, навіщо потрібен дизайн-проект квартири такої площі? Та й з функціональним наповненням «малогабаритки» власник впорається самостійно.

Здавалося б, питання закрите - нехай дизайн буде послугою «для багатих», нехай професійно ремонтуються тільки просторі квартири (або особисті квартири дизайнерів). А на околицях мегаполіса городяни обійдуться ремонтом від забудовника і «косметикою».

Що ж, якщо б мова йшла тільки про стиль і підборі поєднується меблів, то питання: « Навіщо потрібен дизайнер інтер'єру? » Можна було б вважати закритим. Однак під «ремонтом з дизайнером» більшість опитаних нами експертів розуміють аж ніяк (або не тільки) декоративну бік питання. Перш за все функціональне наповнення інтер'єру має на увазі професійний підхід до планування і перепланування простору для потреб сім'ї замовника. І це вже зовсім інший «ремонт» і інша постановка питання.

«... Або право маю?»

Рішення типові є, але кожна сім'я унікальна, а, значить, у неї свої потреби, ритм і стиль життя, тому і організація простору буде своя. І дизайн інтер'єру навіть в «малогабарітке» повинен бути для кожної сім'ї свій. Для одних таке житло - виключно місце для сну, яке передбачає певний сценарій, а інші живуть в маленькій квартирі з дітьми, їм потрібне місце. Дизайн - для людей, а всі люди різні.

Що стосується обробки і наповнення будинку - як вони можуть бути серійними? Хоча все, звичайно ж, «залежить від відносини дизайнера до своєї роботи: це особиста справа кожного - «ліпити»типові інтер'єри або вкладати душу в проект, роблячи його унікальним. Кожен господар квартири, нехай навіть маленькій, вільний зробити з неї житло своєї мрії.


Завдання дизайнера - зробити замовника щасливим.

 А чому ж власник типовий малогабаритної квартири гірше інших. До речі, деякі домовласники не розумію, навіщо їм потрібен дизайн-проект, і чомусь досі впевнені, що «дизайн інтер'єру -
не для таких, як вони ». Причини можуть бути не тільки фінансовими (коли люди не готові витрачати на ремонт малогабаритної квартири суму, яку можна порівняти з покупкою додаткової кімнати при розміні), але і психологічними.

Не слабо?

На перший погляд може здатися, що дизайнерам цікаві тільки приміщення від 100 кв.м і бюджети вище середнього. Але це не зовсім так. Швидше можна говорити про те, що у дизайнерів є спеціалізація - хтось вміло працює з елітними матеріалами, кому-то цікавіше головоломки про «дешево і сердито». Дійсно, якісний дизайн-проект малогабаритної квартири вимагає гігантських інтелектуальних зусиль. П оетому для фахівця інтер'єру це творчий виклик і професійний іспит.

Який каприз за ваші гроші? 

З якими запитами доводиться звертатися до дизайнера інтер'єру власникам типового житла в серійних багатоповерхівках?

1.Хочу то, не знаю що

Більшості з нас здається, що ми точно розуміємо, чого хочемо від ремонту у власній квартирі. На жаль, це далеко не так. Інакше звідки беруться нескінченні дебати про болісних взаєминах дизайнера і замовника, численних переробках дизайн-проектів. Деякі замовники приходять в бюро, не маючи чітко сформульованого списку побажань. Більш того, перелік «хотелок» часто доповнюється і уточнюється в ході роботи над проектом.

2. Виправити вади серійного житла

Типові багатоповерхівки у нас проектують для зручності будівельників: щоб швидше здавали. Робота дизайнера допомагає зробити житловий простір комфортабельним. У типових квартирах є свої особливості, обумовлені серією будинку, наприклад, маленька вхідна зона або, навпаки, довгі і вузькі коридори, які займають значну частину простору, малогабаритні кухні, прохідні кімнати, суміщений санвузол та інше. До того ж є жорстка прив'язка до загальнобудинкових комунікацій, що ускладнює перенесення функціональних зон. Знання цих особливостей дозволяє нам спроектувати максимально комфортабельне і функціональне простір для проживання, перетворити недоліки планування в гідності, правильно розставити акценти, використовуючи архітектурні та художні прийоми.

3. Впихнути «невпіхуєме»

Як правило, при роботі над дизайном малогабаритної квартири перед фахівцем стоять ті ж самі завдання, що і при проектуванні просторого житла. Тільки площа менше, а людей живе більше. Одна кімната часто є і вітальнею, і спальнею, і кабінетом, тому потрібно знаходити нетривіальні рішення, винаходити незвичайні меблеві конструкції. Тільки професіонал зможе вмістити те, що не вміщається, і зробити це грамотно.
«Розробляючи дизайн малогабаритної квартири, доводиться вигадувати кожний квадратний сантиметр, щоб вмістити все необхідне замовнику.

4. Збільшити житлоплощу (хоча б візуально)

Як показує мій досвід, у багатьох квартирах можна зробити перепланування хоча б по несучих перегородок. Якщо такої можливості немає, дизайнерські прийоми дозволяють візуально розширити або зонувати приміщення, правильно організувати системи зберігання, що при невеликій площі дуже важливо.


Одного разу на первинній консультації мене запитали: «У нас кухня 5 кв.м, а нам треба 10». Чи можна це зробити - зберігши конструкцію приміщення і використовуючи зорові прийоми і закони ергономіки, ми надали цій кухні обсяг і зробили її більш зручною і функціональної.

5. Врахувати суперечливі запити різних членів сім'ї

 Житло типове, а склад сім'ї різний . Як примирити запити батьків і дітей, чоловіків і жінок, собак і кішок, якщо місця і на одного не вистачає? Для цього й існують дизайнери, архітектори, декоратори, які не тільки знаходять рішення, але відповідають за їх технічну грамотність і можуть узгодити з відповідними службами.

6. Допомогти заощадити

Чи потрібен дизайн-проект при ремонті квартири? «Дизайн-проект - це не трата, а економія коштів. Тобто саме те, чого так потребує господар малогабаритної типової квартири. Проект дизайну інтер'єру допоможе підрахувати витрати на ремонт, заощадити час, нерви і гроші. Завдання дизайнера - запропонувати прості, але ефективні рішення, які помітно поліпшать якість приміщення без істотних витрат. Іноді перенесення дверей на 30-40 см здатний радикально змінити планування. Якщо ви є власником малогабаритної квартири, то нерозумно вкладати кошти в дорогий і помпезний ремонт. Хороший дизайнер знайде і в бюджетних колекціях цікаві матеріали та обладнання. 

7. Порадити стиль і декор

Компактний обсяг диктує певні обмеження у виборі стилю і виразних засобів. Наведемо рекомендації фахівців, які розробляли дизайн малогабаритної типової квартири. Для маленьких типових квартир «найважливіше візуальне збільшення обсягу, поліпшення ергономіки при загальному спрощення декору.  Нічого явного, активного і яскравого - це швидко набридає. А ось з масштабами предметів, кольором і акцентами можна створити цікавий і індивідуальний інтер'єр. Категорично не можна робити складні стелі і бетонні стіни. Меблі краще вибирати на замовлення і продумувати до найдрібніших деталей. Три ряди ліпнини робити не треба. Зате доречні елементи, які можна потім оновити: журнальні столики, підлоговий світло, дзеркала.

Уявіть, як буде виглядати інтер'єр через 5 і більше років. Застаріє він морально? Планування завжди краще продумати з запасом на майбутнє. Ми також наполягаємо на тому, що інтер'єр повинен відповідати зовнішньому вигляду. Малювати патьоки на стінах вітальні, якщо вони є на фасаді панельного будинку, не варто. Краще не думати про стилі лофт, якщо стелі 2,6 м і будинок панельний. Бутафорія - це погано і безглуздо»

8. Якщо потрібно перепланування

 У роботі дизайнера важливі «технічні моменти: перенесення мокрих зон, труб, батарей. Ризики і витрати повинні бути порівнянні». Зараз здається багато квартир площею 25-30 кв.м. І в них часто живе не одна людина, а ціла родина. При переплануванні таких міні-квартир найважливіше не порушити діючі норми і правила.

9. Якщо потрібно уникнути шаблонів

Вам складно буде знайти в мас-маркеті таку річ, яка задовольняла б вас повністю і підходила для якогось дуже важливого події, тому ви замовляєте її у хорошого кравця. Якщо вам важливо, як виглядає ваше житло і який настрій воно вам створює, дизайнер потрібен, якщо не важливо - можна обійтися і мас-магазинів.

У яких випадках не потрібен дизайнер?

1. Якщо потрібно звичайний ремонт

Часто замовники плутають звичайний ремонт з дизайном інтер'єру. Щось особливе придумувати варто, тільки коли клієнт готовий до нестандартного вирішення і буде оплачувати ідеї, які створюються спеціально для нього. У всіх інших випадках це «сам собі дизайнер». Завжди дивує ситуація, коли тебе наймають для розробки дизайн-проекту, але при цьому замовники самі знають, як зробити проект малогабаритної квартири і де купити матеріали та предмети інтер'єру.


2. Якщо вам досить перевірених ходів

Іноді замовники не бажають складних рішень - проста, зрозуміла квартира для них миліше. А буває навпаки: стільки вражень від поїздок, стільки дорогих серцю речей ... У цьому випадку квартира для клієнта - це персональне «місце сили». Тут перевірені методи можуть викликати негатив з боку замовника в дусі: «Я це бачив тисячу разів.

3. Якщо вас влаштовують готові рішення

При першому ж виїзді на об'єкт фахівець бачить всі плюси і мінуси приміщення. Професіонал грамотно використовує перевірені прийоми, розробляючи дизайн малогабаритної квартири. І не буде перевантажувати її різноманітними «дизайнерськими знахідками». Якщо ви самі здатні вчасно зупинитися і не маєте звички «носити все краще разом», то вам обов'язково звертатися до дизайнера інтер'єру.

4. Якщо ви сильно обмежені в коштах на реалізацію ідей з проекту

Як правило, нестандартні рішення дорожчі, У цьому випадку доречно не робити проект цілком, а звернутися за консультацією за певним типом робіт: розстановці меблів, плану електрики і ін.

Замість висновків

Отже, для чого потрібен дизайн-проект квартири? Навіть в типовому малогабаритному житло дизайнеру буде де розвернутися. Ви отримаєте інтер'єр, скроєний точно під вас і вашу родину, і, можливо, заощадите кошти, матеріали і душевні сили. Чи повинен проект бути нестандартним - залежить, в тому числі, і від вашої готовності відійти від шаблону. І, звичайно ж, від ваших фінансових можливостей.

І навіть якщо ви самі створюєте інтер'єр звий квартири, не бійтеся нестандартності. Не розміщуйте кухонний гарнітур як зазвичай, не ставте диван уздовж стіни. На нашому ринку тож багато стандартних предметів меблів, і вітчизняні виробники, на жаль, не поспішають нічого змінювати. Якщо ви зробите квартиру не так, як у всіх, ви частіше будете радіти, приходячи додому і запрошуючи гостей, а радість - це запорука вашого здоров'я і довголіття.